Jak powstają monety ?

przykładowy opis

Jak powstają monety ?

Postprzez hirek 6 lut 2016, o 15:00

Obrazek
Przeglądając monety jakie oferuje Mennica Polska czasem ma się wrażenie że mamy do czynienia z dziełami sztuki. Proces powstawania nowej monet dzieli się na kilka etapów. Powołuje się grupę projektową złożoną z technologów i artystów-medalierów. Stylistyka projektu i jego wykonanie przekładają się na sukces danego produktu na rynku numizmatycznym.
Artyści przygotowują projekt graficzny. Potem gdy eksperci dopuszczą go do realizacji wykonywany jest powiększony model gipsowy. Obecnie do tego są wykorzystywane technologie 3D. Po zaakceptowaniu modelu gipsowego zostaje on zeskanowany i są wykonywane stalowe prototypy, tzw. „pierwowzory wyrobów”, powstają za pomocą sterowanych komputerowo specjalistycznych maszyn. Potem powstają stemple, czyli narzędzia na których widnieje obraz w negatywie. Są one ręcznie polerowane i pokrywane chromem a następnie hartowane w celu zwiększenia ich jakości i wytrzymałości.
Następnie przygotowuje się odpowiedniej wielkości krążki na których stemple umieszczone w prasach odcisną zaprojektowany wizerunek. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.mennica.com.pl/monety-i-num ... -numizmaty https://www.mennica.com.pl/monety-i-num ... -numizmaty
hirek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 11:57

Powrót do Twój przykładowy dział


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron